دوشنبه 28 خرداد 1403
نحوه سفارش محصول
راهنمای شناسایی علائم ایمنی
ساماندهی

 

جنس برچسب علائم ایمنی شامل :
- روزرنگ
- شبرنگ
- شبنما یا همان فوتولومینسنت
- بنــر + پانچ

جنس تابلو ایمنی شامل :
- ورق Pvc
- ورق گالوانیزه

- ورق آلومینیوم
- فریم الکترواستاتیک
علائم ایمنی به 2 صورت می تواند سفارش داده شود
1) برچسب
2) برچسب نصب شده روی ورق ( Pvc یا گالوانیزه )
نکته اینکه : برخی مشتریان طرح علائم ایمنی را روی بنر می خواهند که مشکلی از بابت تولید برای ما جهت چاپ روی بنـر ندارد.
سایز استاندارد علائم ایمنی
- 10*7
-15*10
-30*25
-40*30(A3)
-50*40
-70*50
-100*70
-90*120
سایزهای متفرقه که توسط ما برای مشتریان قابلیت تولید دارد شامل :
-10*10
-20*20
-30*30
- و یا هر سایزی که مناسب محل نصبشان باشد
علائم خروج اضطراری معمولا و طبق استاندارد بصورت شبنما تولید می گردد و سایزهای آن شامل :

-10*7
-15*10
-20*10
-15*15
-30*10
-30*15(بیشترین سفارش )
-40*15
-30*20
-45*25

پیشنهاد ما جهت انتخاب علائم ایمنی :
1- اگر تابلو در بیرون و محوطه باز و روی دیوار بخواهد باشد > ( جنس ورق گالوانیزه )
2-اگر تابلو داخل سوله و یا محلی باشد که از آفتاب در امان باشد ( Pvc  یا گالوانیزه فرقی ندارد )
3-اگر تابلو بر روی پایه و لوله می خواهد نصب گردد >( فریم دارالکترواستاتیک

دریافت لوح تقدیر از طرف
اتحادیه ایمنی و آتش نشانی
برای جناب آقای مهندس نگهبان
عضو کمیسیون آموزش
loh taghdir
آشنائی با علائم و تابلوها و محصولات ترافیکی
تابلو و انواع آن (علائم ایمنی پرشین ساین )

تابلوها ابزارهای ارتباطی بین جاده و راننده و هدایت ایمنی او در شبکه معابر می باشد. برای آنکه راننده در امنیت باشد و از قوانین حاکم بر جاده تبعیت نماید باید در مسیری قرار گیرد که کلیه نکات و اطلاعات لازم مطابق با قوانین و ایمنی را به آسانی و به سرعت دریافت نماید. رساندن این دانستنیها به طور سریع و کامل به یک سیستم ارتباطی صحیح بین راه و راننده نیاز دارد تا بتواند اطلاعات را به زبانی ساده ، راحت و در موقع مناسب به راننده منتقل نماید.

 

تابلوها به سه دسته تقسیم شده اند :

الف ) تابلوهای خطر ( هشدار دهنده )

این علایم مربوط به نوع خطراتی است که در مسیر ، راننده با آن مواجه خواهد شد مانند علامت پیچ ، راه آهن ، دست انداز و ... . تابلوهای هشدار دهنده به منظور اطلاع به رانندگان در مورد احتمال وجود خطرات بالقوه در مقابل هر نوع رویداد غیر منتظره در یک معبر تندرو ، از اهمیت خاصی برخوردارند. در چنین مواردی تابلوی هشدار دهنده می تواند به همراه کاهش سرعت مجاز در آن قسمت باشد. موارد دیگری که در آنها نصب تابلوهای هشدار دهنده مفید خواهند بود عبارتند از تقاطع های با قابلیت دید نامناسب و مواردی که تغییر مسیر راه ممکن است باعث سردرگمی استفاده کنندگان از جاده شود.

ب ) تابلوهای انتظامی(علائم ایمنی پرشین ساین )


این علایم برای آگاه ساختن رانندگان به محدودیت ها و ممنوعیت هایی است که باید از آن پیروی نمایند که به شرح زیر می باشند :

1)    علایم حق تقدم عبور
2)    علایم ممنوعیت و محدودیت
3)    علایم بازدارنده و حکم کننده

ج ) تابلوهای اطلاعاتی(علائم ایمنی پرشین ساین )

( رجوع شود به لینک تابلوهای اطلاع رسانی )(بر روی کلمه تابلوهای اطلاعاتی کلیک کنید )

یک تابلو برای انتقال پیام آن به رانندگان در سرعت معمولی و یا زیاد باید مفهوم ساده ای داشته باشد. و به طور واضح قابل درک و خوانا و همچنین فاصله آن برای خواندن صحیح باشد. خوانایی یک تابلو بوسیله اندازه طرح ها و یا حروفی که در آن بکار برده می شود تعیین می گردد و اختلاف رنگ زمینه وحروف در آن موثر است و ارزشی که یک تابلو به عنوان یک علامت ترافیکی خواهد داشت. به حروف ، رنگ تابلو و محل نصب آن بستگی دارد. چنانچه راننده برای درک پیام نوشته شده بر روی تابلو همیشه مدت زمان خاصی را لازم دارد. هر قدر سرعت حرکت او بیشتر باشد باید از فاصله دورتری از تابلو شروع به خواندن پیام نماید و تا قبل از انحراف توجه او از جاده باید خواندن پیام را به پایان رسانیده باشد و این که چشمان راننده برای خواندن پیام روی تابلو کاملا خیره شود ، بسیار خطرناک است.

ارایه دقیق تابلوها می تواند باعث افزایش ایمنی و بازدهی عملیاتی شبکه معابر گردد. تابلوهای ترافیکی می بایست طوری طراحی شوند که پیامها واضح و انتقال مفهوم به استفاده کنندگان از شبکه سریع و به آسانی قابل فهم باشد.

 

در مورد تابلوها می بایست نکات زیر را در نظر داشت :(علائم ایمنی پرشین ساین )

1-    تابلوها از ابزار بسیار مهم ارتباطی برای هدایت رانندگان از میان نقاط تداخل و خطرات موجود در شبکه معابر می باشد. این ابزار امکان هشدار دادن به رانندگان را فراهم می آورد.
2-    تابلوهای هشدار دهنده و انتظامی که ترجیحا بر اساس قوانین بین المللی تهیه شده باشد ، با ارائه اطلاعات مربوط به قوانین و خطرات در جاده نقشی حیاتی را در ایمن سازی شبکه ایفا می نمایند. البته تابلوهای نشان دهنده مسیر حرکت نیز مخصوصا از نوع نقشه ای می توانند هشدارهای لازم را ارائه دهند.
3-    عملکرد کلی تابلوهای نشان دهنده مسیر می بایست برای هدایت ترافیک به طرف یک مقصد کلی و سپس نقطه مناسب هدایت آنها به نواحی خاص و نهایتا مقاصد محلی آنها باشد.
4-    درک تابلوهای نقشه ای آسان تر از نوعی است که مقصد ها را در یک لیست عمومی نشان می دهند.
5-    ابعاد ، شکل و محل استقرار دقیق یک تابلو به سرعت خودروها بستگی دارد. ولی می بایست دقت نمود که در فاصله مناسبی از جاده نصب و یا طورحی طراحی شوند که برای خودروهایی که با آنها برخورد می نمایند خطری ایجاد نکنند.(علائم ایمنی پرشین ساین )
6-    تابلوهای معابر شبرنگ ، در کاهش تصادفات در ساعات شب در نقاطی که روشنایی خیابانی وجود ندارد ، حتی در معابر شهری نقش مهمی را ایفا می نماید.(علائم ایمنی پرشین ساین )
7-    برای شکستن خط دید راننده در مواردی که خطرات غیر منتظره وجود دارد می بایست از تابلوهای هشدار دهنده استفاده نمود.
8-    محل نصب تابلوها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تابلوها می بایست در فاصله کافی از محلهای مورد نظر نصب شده باشند ، تا زمان کافی برای درک پیام و انجام واکنش لازم در اختیار باشد ولی نباید آنقدر دور باشند که تا زمان رسیدن به محل مورد نظر ، پیام مربوطه فراموش شده باشد.
9-    برای پرهیز از مشکلات انسداد رویت تابلو می بایست دور از گیاهان مجاور مورد نظر واقع شوند وممنوعیت پارک نیز بایستی اجرا گردد. چنانچه احتمال جلوگیری از رویت تابلو توسط خودروهای دیگر در حال حرکت نیز وجود داشته باشد ، می بایست از تابلوهای بالای جاده یا تکرار تابلوهای حاشیه ای استفاده نمود.(علائم ایمنی پرشین ساین )
10-   تابلوها بایستی در تاریکی نیز قابل رویت باشند. برای این امر در نواحی شهری بسته به شرایط نوری ممکن است استفاده از روشنایی درونی یا بیرونی برای تابلوها ضروری باشد. تعمیر و نگهداری منظم تابلوها از اهمیت زیادی برخوردار است.(علائم ایمنی پرشین ساین )
11-   در مواردی که تابلوهای هشدار دهنده یا سایر تابلوها در ارتباط با تقاطع ها به کار گرفته می شوند می بایست دقت نمود که باعث انسداد اصلی دید نگردند.(علائم ایمنی پرشین ساین )
12-   جدا از تابلوهایی که در مورد وضعیت مقابل جاده هشدار می دهند ، تابلوهایی برای استقرار در خود محوطه ها همانند تابلوهای فلش دار پیچها یا میادین نیز وجود دارند. این امر بسیار مهم است که این تابلوها نبایستی برای خودروهایی که از جاده منحرف می شوند ایجاد خطر نمایند.(علائم ایمنی پرشین ساین )
13-   می بایست تاکید بر تابلوهای ساده ، واضح و یکنواخت باشد که ترجیحا بر مبنای قوانین بین المللی تهیه شده و حداقل کلمات در آنها بکار گرفته شده باشد. می بایست از علایم و سمبلها استفاده نمود زیرا آنها به درک سریع پیام کمک می نمایند.(علائم ایمنی پرشین ساین )
14-   علایم ، تابلوها و سمبلهای مورد استفاده می بایست به صورت یکنواخت به کار گرفته شود. برای کاربرد صحیح بایستی از استانداردهای طراحی یکنواخت استفاده شود.(علائم ایمنی پرشین ساین )

محل استقرار تابلوها از اهمیت خاصی برخوردار است و می بایست طوری نصب شوند که اطلاعات خود را به خوبی ارایه دهند و در عین حال جلوی دید ویژگی های اصلی معبر را نگیرند.

رایج ترین مشکل در مورد دیدن تابلوها رشد گیاهان است و بنابراین محل استقرار تابلوها می بایست طوری باشد که این خطر به حداقل ممکن کاهش یابد. تابلوها باید در تمامی اوقات قابل رویت باشند و بنابراین بهتر است که از تابلوهای شبرنگ دار استفاده شود و ممکن است لازم باشد تابلوهای شهری از داخل یا خارج مورد روشنایی قرار گیرند.(علائم ایمنی پرشین ساین )

 

الف ) ویژگی های تابلوهای راهنمایی و رانندگی(علائم ایمنی پرشین ساین )

1-    تابلوها از ورق آهنی به صورت قالبی و یکپارچه ساخته شده اند و برای اتصال تابلو به پایه از قسمت لب برگردان تابلو سود جسته و هیچگونه اتصالی از روبرو مشاهده نمی شود.
2-    به دلیل سختی ورق آهنی و یکپارچگی تابلو ، استحکام ایجاد شده فوق العاده زیاد بوده و دارای عمر مفید زیادی نیز می باشد.
3-    همچنین در مقایسه با تابلوهای ساخته شده از ورق آهنی ساده و ورق آهنی با فریم آلومینیومی از ایمنی و زیبایی بیشتری برخوردار است.
4-    تابلوها با رنگ الکترواستاتیک پوشش داده شده که باعث دوام طولانی و مقاومت رنگ تابلو در مقابل خراش و خوردگی و شرایط جوی می گردد.(علائم ایمنی پرشین ساین )
5-    سطح بازتابنده تابلو از جنس شبرنگ رده مهندسی 7 ساله ( مطابق با استاندارد ASTMD 4956-2001 ) بوده ، و برای نقش علایم در تیراژهای کم از برش کامپیوتری ، و در تیراژهای زیاد از جدیدترین روشهای چاپ بر روی شبرنگ استفاده می شود.(علائم ایمنی پرشین ساین )

این ویژگی ها موجب ماندگاری و ثبات رنگ در برابر نور خورشید و اشعه ماورای بنفش ، چسبندگی زیاد و مقاومت در برابر شستشو می گردد.(علائم ایمنی پرشین ساین )

ب ) مشخصات فنی تابلوهای تولیدی
ج ) نظام شماره گذاری تابلوها

هر تابلو با یک رمزینه ( کد ) 5 رقمی مشخص گردیده است. سه رقم اول رمزینه هر تابلو ، رمزینه اصلی تابلو و دو رقم آخر ، رمزینه فرعی آنها را نشان می دهد. نظر به اینکه تعدادی از تابلوهای رایج در ایران کاربرد بین المللی ندارند لذا به منظور پوشش دادن این گونه تابلوها در رمزینه ( کد ) گذاری ، پیش شماره های 801 الی 899 انتخاب شده است.
علائم ایمنی ترافیکی

جدول 1 ، سه رقم اول تابلوهای بین المللی و جدول 2 ، سه رقم اول رمزینه تابلوهای ایران را به تفکیک نشان می دهد.(علائم ایمنی پرشین ساین )
علائم ایمنی ترافیکی
آنچه در مورد رمزینه تابلوها باید مورد توجه قرار گیرد این است که ، سه رقم اول شماره تابلو ، رمزینه اصلی و دو رقم آخر ، رمزینه های فرعی آن هستند. رمزینه اصلی نوع پیام تابلو را با سمت و سو و دیگر مشخصات معبر اعلام می نماید. مثلا رمزینه های فرعی 10 تا 40 مربوط به سمت و سوی معبر و رمزینه های 50 و بیشتر ( جدول شماره 3 ) مربوط به میزان شیب ، سرعت مجاز و ارتفاع قابل عبور معابر بوده ، و رمزینه های فرعی 01 ، 02 الی 09 مختص تابلوهای با نوشتار دو زبانه یا تابلوهای هم پیام با تفاوت های جزیی می باشند.
علائم ایمنی ترافیکی
علائم ایمنی ترافیکی
تابلوهای راهنمایی مسیر برای هدایت رانندگان به مقصد مورد نظر در معابر نصب می شوند. پیام این گونه تابلوها ، اطلاعاتی از قبیل مقصد پیش رو ، مقاصد انشعاب از جاده اصلی ، چگونگی دسترسی به جاده های شریانی اصلی ( آزاد راه – بزرگراه ) ، فواصل شهرها ، مسیر دسترسی به اماکن مهم در شهرها و تسهیلات جاده ای می باشند.(علائم ایمنی پرشین ساین )
فروش علائم ایمنی ترافیکی
لطفا در صورت کپی مطالب ، منبع را ذکر کنید. با تشکــر
(علائم ایمنی پرشین ساین )


 
دفتر مرکزی : تهران ـ خیابان دکتـر فاطمی غربـی ـ روبروی سفارت پاکستان ـ پلاک 260 ـ طبقه سوم ـ واحد 6

تلفن  :66945707
 ایمیل :PersianSign@Gmail.com
تلفن  :66577906تلگرام،ایتا،بله،روبیکا : 09366094838
فکس :66910676واتس آپ : 09366094838

مشتریان عزیز از طریق لینک زیر می توانید به تلگرام ما دسترسی داشته باشید.
Admin :
مهندس کامران نگهبان
تلگرام : 09366094838


Kamran_Negahban


شما مشتریان عزیز می توانید با اسکن کردن کد زیر در گوشی خود کلیه اطلاع تماس ما را ذخیره کنید.
درباره ما
معرفی جنس و برچسب های ایمنیاستانداردهای علائم ایمنی
تماس با ما
مراحل ساخت تابلوی ایمنی برشی استاندارد لوله ها
گالری تصاویر پروژه ها
طریقه نصب برچسب بر روی سطح دیوار یا ورق
آئین نامه ها ودانستنی های مربوط به ایمنی
گالری ویدئوهای پرشین ساین

آشنائی با علائم و تابلوها و محصولات ترافیکی
دانلود کاتالوگ علائم ایمنی و ترافیکی
جدول فاصله دید انتخاب علائم ایمنی

نحوه سفارش محصول

سایزهای استاندارد فریم الکترواستاتیک
دانلود فایل Excel سفارش علائم ایمنی

دانلود فایل Pdf سفارش علائم ایمنی

استاندارد ANSI Z535 2007 Revision


استاندارد ANSI Z535.4 Safety Labels
لیست قیمت علائم ایمنی و تابلوهای ترافیکی
ثبت شده در ستاد ساماندهی


تمامی حقوق وب سایت برای پدیدآورندگان محفوظ می باشد.       
همکاران گرامی : تمام طرح های این سایت توسط تیم پرشین ساین بطور اختصاصی انحصارا برای این مجموعه طراحی شده اند و هرگونه کپی برداری و الگوبرداری از طرح ها غیرمجاز می باشد.
                                            
                                                                                                              
تلفن : 02166945707
تلفن :02166577906
فکس :66910676
موبایل : 09366094838
با ذخیره این شماره هم می توانید تلگرام و هم واتس آپ پیام دهید
 
ایمیل : PersianSign@Gmail.com